Učení od Rinpoche Tulku Lama Lobsanga

tibetský duchovní vůdce
8. reinkarnace tibetského lámy Nyentse
budhistický mistr, učitel, lékař tradiční tibetské medicíny a astrolog

Termín

22.3.2024 od 16:30 – 24.3.2024 do 15:30

Místo

Náměšť Nad Oslavou – adresa bude upřesněna a přijde v emailu účastníkům akce

Pro koho

Vhodné pro začátečníky i pokročilé
Učení probíhá v angličtině, tlumočení do ČJ zajištěno

Cena včetně stravy

Cena bez ubytování 12.095,- Kč / 494 €
Cena s ubytováním 13.995,-Kč / 571 €

Akce má omezený počet míst, proto doporučujeme se přihlásit co nejdříve. Fakturace s platbou bude probíhat v únoru 2024.

Téma učení: Nebojácná smrt

Tímto tématem není myšlena jen fyzická smrt, ale vše, co nás obklopuje, protože vše někdy vznikne nebo se narodí, a tak i následně jednoho dne zanikne nebo umře. Ale není tím myšlena jen smrt, tak jak ji známe, ale je tímto tématem obsazeno vše, co vymyslíme a čemu dáme naší  myslí zrod. Toto téma je tedy zejména o našem nastavení. Záleží, jaké máme nastavení mysli od našich rodičů, školy, systému a jiné. A naše myšlenky vytváří celý náš život. V průběhu našeho života se pomocí mysli zrodí a umře mnoho nápadů a některé se i realizují, žijí a pak jsou následně časem ukončeny, tedy podlehnou též smrti. Z tohoto důvodu se se smrtí a zrodem setkáváme neustále, i když si to neuvědomujeme. Záleží tedy, jak používáme svoje nastaveni mysli, a co necháme tedy pomoci naší mysli vzniknout a zda je to vědomé či nevědomé rozhodnutí. Necháme se někdy ovládat naší myslí nebo umíme ovládat mysl my? Je třeba vědět, že vše, co se nám v životě děje má semeno v našich myšlenkách. Otázka tedy je, jak používáme svoji mysl k tvoření našeho života a zda je to ku prospěchu či nikoliv. Nechme tedy zemřít to, co nám nefunguje a na tomto semináři se můžeme dozvědět jak, a také jak pracovat s naší myslí, aby nás negativně neovlivňovala. Pak vnímáme a zažíváme ve svých životech i přirozenou klasickou smrt.

Co o tématu smrti říká sám Rinpoche Tulku Lama Lobsang?

Téma smrt je jednou z nejdůležitějších událostí v našem životě. Všichni budeme čelit smrti, bez ohledu na to, kdo jsme. Víme to a přesto nějak zapomínáme. Možná právě kvůli strachu z neznámého často předstíráme, že smrt neexistuje. Ale podle budhistického učení je smrt příležitostí. Je to okamžik, kdy můžeme být ve své pravé přirozenosti – v jasném světelném stavu mysli. Smrt není jen něco, co se děje navenek (lidé nás vidí jako mrtvé), ale je to také něco, co se děje uvnitř.

Je to zážitek těla a mysli. Buddhismus přesně vysvětluje tuto zkušenost. Prvky, které tvoří naše tělo a mysl, se jeden po druhém rozpouštějí do sebe. Každé rozpouštění vytváří určitý duševní stav. Může se to zdát velmi cizí, ale ve skutečnosti to zažíváme každých 24 hodin. Tomu se říká “malá smrt” a děje se to, když usneme. Způsob, jakým usneme, je přesně způsob, jakým zemřeme. Můžeme použít malou smrt, abychom se trénovali a naučili se procházet touto zkušeností. Takto se připravujeme na nebojácnou smrt.

Pokud se dokážeme naučit, jak rozpoznat a setrvat v jasném světelném stavu mysli, který se děje po smrti, bude to mít hluboký dopad na náš další život. Ve stavu mezi životem a smrtí, který se nazývá Bardo, se mohou objevit nejrůznější věci a provokovat naše emoce. Tohle je přesně jako sen. Není to skutečné a přesto to skutečné je, protože to vytváří v nás skutečné reakce. Musíme se naučit rozpoznávat tento sen a udržovat si klidnou a jasnou mysl, protože na tom záleží nejvíce. Pokud chcete i vy znát kouzlo starého Tibetu a vědět, jak pracovat se svojí myslí, jak správně uchopit svůj život, než nastane Váš čas odchodu, tak právě pro Vás máme tuto jedinečnou možnost zažít na živo učení od samotného lámy Rinpoche Tulku Lobsanga.

Kromě všech mouder, které velmi obohatí Vaši kvalitu života, obdržíte od Rinpoche Tulku Lobsanga požehnání skrze Vaše 3.oko

Obřad s Katou – žehnající šál:
Během tohoto učení Rinpoche nabídne krátký obřad požehnání. Můžete využít tohoto obřadu pomocí tohoto žehnajícího šálu – Katy, kde přistoupíte k Rinpoche Tulku Lobsangovi s Katou složenou napůl drženou v pozici modlitební mudry. Rinpoche Vám pak položí Katu nad hlavu jako požehnání. Pokud jej máte, můžete si donést vlastní Katu nebo si zakoupit na semináři.

Detailní info a co si vzít s sebou?

Seminář začíná v pátek dne 22.března 2024 v 16:30h (Ubytování bude umožněno od 15:30h to 16:20h) a konec semináře je v neděli dne 24.března 2024 v 15:30h.

Prosím přineste si s sebou: meditační polštář, deku / jogamatku, pohodlné oblečení, psací potřeby a blok na poznámky, uzavíratelnou láhev

Cena 13.995,-Kč / 571 € zahrnuje:
Ubytování ve dvoulůžkových pokoji nebo sdíleném pokoji se třemi nebo čtyřmi postelemi, výuka od Rinpoche Tulku Lobsanga, pronájem sálu, překladatele do českého jazyka a všechny ostatní poplatky, 2x snídani, 1x coffee break, 2x vegetariánský oběd, 2x vegetariánská večeře, v průběhu celé akce bude k dispozici voda s citrónem, ostatní nápoje jsou hrazené dle vlastní spotřeby).

Jednolůžkové pokoje nejsou k dispozici. Cena všech pokojů je stejná.

Cena bez ubytování je: 12.095,- Kč / 494 € (vše výše popsané, mimo ubytování, je v ceně)

Při registraci na tento seminář prosím napište Vámi preferovaný typ ubytování, který vepíšete do poznámky registrace.

Vzhledem k tomu, že akce bude zveřejněna i pro zahraniční zájemce a kapacita je omezená, doporučujeme si zaregistrovat místo co nejdříve.

Příjezd autem:

Parkování před kongresem zdarma.
Kongres je blízko dálnice D1 mezi Prahou a Brnem.

Z Brna nebo Prahy je dálnice – sjeďte na výjezdu 162 km a potom jeďte 10 do koncové destinace.

Příjezd vlakem :
Je možné se dostat vlakem přímo z Brna do Náměště nad Oslavou. Cesta z Brna do koncové destinace trvá 40 minut.

Příjezd autobusem:
Můžete použít autobus z Prahy.

Přílet letadlem:
Letiště je v Brně. Brno je 45km od koncové destinace – Náměšť nad Oslavou. Po příletu do Brna můžete cestovat vlakem do koncové destinace.

Fotogalerie z předešlých učení Tulku Lama Lobsanga v ČR

Rychlý kontakt

Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s našimi Zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.

Kontaktní údaje

Sshanti Heal s.r.o.
IČ: 05449758
Nejsme plátci DPH

E-mail: info@sshantiheal.cz

Adresa provozovny:
Hotel Labe, dveře č. 306
Masarykovo nám. 2633, Pardubice

Pracovní doba:
dle předchozí domluvy